Oleh pada 26 Jan 2022 kategori

Kredit foto: Instagram Zon Lawak

  
The Masked Singer Malaysia (TMSM) musim pertama yang lalu berakhir dengan pengumuman keputusan pemenang di peringkat final.
  
Penghujung rancangan berkenaan menamatkan teka-teki berkaitan siapa selebriti di sebalik topeng kostum-kostum yang digunakan ketika membuat persembahan nyanyian setiap minggu.
  
Dalam menantikan TMSM siri 2 yang menjengah Jumaat ini, jom throwback kembali identiti 12 peserta TMSM musim 1 bersama dengan kostum-kostum menarik bercirikan negara Malaysia.
  
Jika edisi lalu memperlihatkan Aina Abdul diangkat sebagai juara, siapa pula yang bakal dijulang “The King of Masked Singer" musim terbaru ini. Sama-sama kita nantikannya!
  
Untuk rekod, kesemua selebriti yang terlibat tidak terhad daripada kalangan penyanyi, malah dari pelbagai latar belakang seni termasuklah pelakon, pelawak, personaliti televisyen juga atlet sukan.
  
Bagi musim kedua yang menyusul, 14 kostum unik menjadi peragaan barisan peserta iaitu Bujang Senang, Teh Tarik Kaw, Mat Penyu, Seladang, Aiskrim Roti, Ratu Semut, Orkid, Harum Manis, Pepatung, Burung Hantu, Si Merak, Nanas, Periuk Kera dan Rambutan.
    
Berlandaskan format asal rancangan dari Korea Selatan, The King Of Mask Singer, TMSM musim kedua ditayangkan mulai 28 Januari 2022 pada setiap hari Jumaat, pukul 9 malam di saluran Astro Warna (CH107), termasuk tontonan online di aplikasi Astro GO dan platform On Demand.
     

Ini Identiti Sebenar Peserta The Masked Singer Malaysia 2020 (Musim 1), Termasuk Keputusan Juara Dan Pemenang

  

Tersingkir Episod / Minggu 1 - Nasi lemak

the masked singer malaysia 477

Identiti - Datuk Mirnawan Nawawi (bekas pemain hoki Malaysia)

  

Tersingkir Episod / Minggu 2  - Rimau

Identiti - Ebby Saiful

  

Tersingkir Episod / Minggu 3 - Air Batu Campur (ABC)

Identiti - Yana Samsudin

  

Tersingkir Episod / Minggu 4 - Durian King

Identiti - Zain Hamid (Ruffedge)

  

Tersingkir Episod / Minggu 5 - Ayam Jantan

Identiti - Hairul Azreen

  

Tersingkir Episod / Minggu 6 - Badak Sumbu (Reno)

Identiti - Chiwan Chilok

  

Tersingkir Episod / Minggu 7 - Rafflessia

Identiti - Datin Paduka Eina Azman

  

Finalis Konsert Akhir / Final

  

Tempat Kelima - Enggang

Identiti - Vince Chong

  

Tempat Keempat - Wau Bulan

Identiti - Datin Alyah

  

Tempat Ketiga - Orang Utan

Identiti - Tuju K-Clique

  

Tempat Kedua - Rajah Brooke

Identiti - Vanessa

  

Juara - Bunga Raya

Identiti - Aina Abdul

  
  
  
  



Hakcipta iluminasi.com (2017)